DNI ZIEMI 2018

Międzynarodowy Dzień Ziemi, coroczne wydarzenie obchodzone 22 kwietnia w celu promowania postaw ekologicznych wśród ludzi. Od 1990 roku Dzień Ziemi stał się akcją na skalę globalną, której celem jest uświadomienie nam wszystkim problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata.

Tegoroczne hasło Dnia Ziemi brzmi: „End Plastic Pollution” i dotyczy walki z zanieczyszczeniami planety plastikowymi odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. Tego dnia promowane są działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

W ramach Międzynarodowych Dzień Ziemi w dniach 19 – 20 kwietnia 2018 roku Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty organizuje wydarzenie pod hasłem „Ziemia bez plastiku”, do którego zachęca wszystkich mieszkańców Kielc i okolic. W inicjatywie swój udział zapowiedzieli uczniowie szkół licealnych, lokalne stowarzyszenia i ościenne gminy, którym los naszej planety nie jest obojętny.  Bogdan Wenta i Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie zachęca i zaprasza wszystkich mieszkańców Kielc, okolic i województwa świętokrzyskiego do włączenia się w akcję i czynnego udziału w porządkowaniu naszego regionu aby wspólnie chronić środowisko, szerzyć świadomość ekologiczną i żyć zgodnie z naturą.

PLAN WYDARZEŃ

19 kwietnia godz. 15:15- czwartek

  • Zagnańsk Dąb Bartek

19 kwietnia godz. 17:00- czwartek

  • Podzamcze Piekoszowskie przy Pałacu Tarłów

20 kwietnia Kielce godz. 12:00- piątek

  • Kadzielnia
  • Karczówka
  • Zalew Kielecki
  • Bodzentyn / użytek ekologiczny Glinianki/

 

 

Zachęcamy również do przesyłania zdjęć, filmików z przeprowadzonych akcji propagujących ochronę środowiska w Waszym otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *