EUROPARAGEDON W PLENERZE

 

„EUROPARAGEDON W PLENERZE”

 

PAREGEDON – Festiwal Aktywności Fizycznej Osób z Niepełnosprawnością to już zdecydowanie marka eksportowa naszego województwa. Tegoroczna edycja, realizowana w wymiarze międzynarodowym pod nazwą EUROPARAGEDON, przyciągnęła tłumy. Pokazuje to, że wydarzenie ma głęboki sens, jest potrzebne i bardzo wyczekiwane przez środowisko osób z niepełnosprawnością. To wielkie święto integracji społecznej i włączenia wszystkich niezależnie od stanu zdrowia i predyspozycji fizycznych.

Projekt EUROPARAGEDON realizowany jest przez Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie od stycznia 2019 roku w ramach programu Erasmus+SPORT. Partnerami projektu są organizacje działające na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnością z Włoch, Chorwacji i Grecji. Dzięki międzynarodowej współpracy udało się zainicjować lokalnie i międzynarodowo wiele ciekawych inicjatyw, jedna z nich to „EUROPARAGEDON W PLENERZE” organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive Week.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź Aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

I właśnie projekt EUROPARAGEDON tę rolę spełnia, motywuje do kolejnych działań, jest inspiracją dla innych, integruje. Stąd powstała inicjatywa „EUROPARAGEDON W PLENERZE”.

„EUROPARAGEDON W PLENERZE” to wydarzenie sportowe, które jest rozwinięciem działań międzynarodowego projektu EUROPARAGEDON realizowanego w ramach Programu ERASMUS+SPORT przez Stowarzyszenie „Projekt Świętokrzyskie”. Stał się on inspiracją do kolejnych działań promujących sport jako narzędzie integracji społecznej.

 

W ramach wydarzenia EUROPARAGEDON W PLENERZE zaplanowane zostały następujące wydarzenia sportowych:

 

  1. 28 września rozgrywki sportowe i prezentacje kulturalne (m.in. występ aktorów Teatru Osób Głuchych SEN, pokaz Klubu Karate Kyokushin SHIRO) na Rynku w Kielcach w godzinach 17:00 – 20:00. Podczas wydarzenia zaplanowany został również pokaz zdjęć z tegorocznej edycji Festiwalu Aktywności Fizycznej Osób z Niepełnosprawnością PARAGEDON.
  2. 29 września całodzienne rozgrywki sportowe zorganizowane przez Fundację Miśka Zdziśka w Trzcińcu k/Jędrzejowa.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU to wielkie święto sportu w całej Europie, sportu dla wszystkich, sportu jako doskonałego narzędzia integracji społecznej, sportu osób z niepełnosprawnością.

 

Be ACTIVE! Be SPORTY! Be INCLUDED!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *