PARAGEDON – FESTIWAL AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
PARAGEDON to coś więcej niż rozgrywki sportowe dla osób niepełnosprawnych! To wielkie święto integracji społecznej!

Głównym celem „Paragedonu – Festiwalu aktywności ruchowej dla osób niepełnosprawnych” jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia oraz rozpowszechnianie sportu poprzez aktywizację osób niepełnosprawnych, zapobieganie izolacji, separacji i marginalizacji osób z niepełnosprawnością, kreowanie wizerunku niepełnosprawnych jako osób czynnych społecznie, odkrywanie zamiłowania do doskonalenia się w różnych formach aktywności ruchowej, poprawa kondycji fizycznej i zdrowia poprzez sport, integracja osób zdrowych z osobami niepełnosprawnymi, aktywizacja osób niepełnosprawnych oraz przywracanie ich do życia społecznego.

Podczas „Paragedonu” na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach uczestnicy z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną mają szansę wziąć  udział w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych i lekkoatletycznych, konkurencjach, grach zespołowych oraz konkursach. Oprócz tego podczas „Paragedonu” organizowane są liczne konferencje i warsztaty poświęcone problematyce niepełnosprawności, z którą zmaga się duża liczba osób w województwie. Zwieńczeniem wydarzenia jest piknik integracyjny, podczas którego zainteresowani mogą skorzystać z darmowych porad specjalistów: rehabilitantów, terapeutów, diabetologów i wielu innych. 

Paragedon na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych naszego miasta, a od 2019 roku jest już wydarzeniem międzynarodowym. 
PARAGEDON – bądźmy razem!