KIELCE MIASTEM SPORTU DLA KAŻDEGO

Konferencja prasowa w dniu 6 września 2018 r.

Bogdan Wenta

 

Sport jest moją pasją, dlatego chciałbym, aby stał się czynnikiem budującym nie tylko dumę z naszego miasta, ale również – a może przede wszystkim, czymś, co będzie integrować i wzmacniać nasze kieleckie rodziny oraz społeczności lokalne.

Rozwój sportu dzieci i młodzieży
  • powstanie lig międzyszkolnych w różnych dziedzinach,
  • wprowadzenie programu badań lekarskich dla dzieci pod kątem ich predyspozycji sportowych,
  • rozbudowanie hal i boisk przy szkołach,
  • wsparcie dla szkół w tworzeniu Szkolnych Klubów Sportowych,
  • promocja sportu wśród dzieci i młodzież poprzez odwiedzanie szkół przez gwiazdy sportu.
Rozwój sportu amatorskiego w tym wpisanie do kalendarza imprez stałej pozycji Maraton Kielecki Nocą
Rozbudowa Hali Legionów do 6000 miejsc siedzących z zapleczem dla VIP oraz strefy dla mediów

Rozbudowa Hali jest konieczna, aby aby miasto mogło być uczestnikiem dużych imprez sportowych, w tym Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023.

Rewitalizacja Zalewu wraz z zagospodarowanie terenu wzdłuż Silnicy pomiędzy Zalewem a ul. Sienkiewicza oraz Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica ze stawem włącznie
Powstanie basenu letniego z kompleksem rekreacyjnym

Baseny, w tym baseny dla najmłodszych dzieci, elementy aquaparku oraz boiska, boiska plażowe, tereny zielone, wodny plac zabaw – umiejscowieniem nie będzie ani basen na Szczecińskiej (plany zagospodarowania) ani Tęcza (brak własności gruntów).

Park Baranowski (Stadion Leśny) jako centrum rekreacji

Wytyczone zostaną ścieżki rowerowo- biegowe (podłoże, tabliczki informacyjne z mapami tras – od kilku do kilkunastu km w stronę zarówno Telegrafu jak i Biesaku) Powstanie tam także największy i najnowocześniejszy plac zabaw w województwie.

Rozbudowa sieci ścieżek rowerowych , biegowych i pieszych do Nordic Walking

W Kielcach posiadamy jedne z najpiękniejszych krajobrazów w kraju. Stworzymy wzdłuż nich jedne z najdłuższych sieci ścieżek rowerowych i biegowych w kraju.

Sieć ogólnodostępnych, darmowych rowerów miejskich
Finansowanie sportu zawodowego na jasnych zasadach

Musimy to jasno powiedzieć – Miasto nie może finansować sportu zawodowego, może jedynie wykupywać usługi promocyjne od klubów i w ten sposób je wspierać. Wysokość kwoty, jaka zostanie przeznaczona na ten cel, będzie uzależniona od kilku aspektów. M.in. poziomu sportowego prezentowanego przez daną drużynę czy aktywności danego klubu i sukcesów w pozyskiwaniu środków od sponsorów zewnętrznych w celu motywacji klubów do takiego działania.