Okręg 1 – Centrum

1) Joanna Maria Litwin
Uzdolniona artystka, wieloletni nauczyciel wokalu w MDK Kielce. Wspaniały i ceniony wychowawca młodych talentów odnoszących sukcesy w kraju i na świecie. Prezes Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej.
Zasiada w komisjach konkursowych wielu festiwali i przeglądów wokalnych.

2) Konrad Więch

41 lat. Przedsiębiorca, rodowity Kielczanin, z wykształcenia prawnik i politolog od wielu lat zaangażowany w działalność Polskiej Izby Handlu. Prywatnie szczęśliwy ojciec, miłośnik sportu, zwierząt, sztuki i nowych technologii. Inicjator wielu akcji charytatywnych w Fundacji Polskiego Handlu.

3) Patryk Kucharczyk
Student ekonomii Politechniki Świętokrzyskiej. Prowadzi własną działalność gospodarczą: Akademię Tańca, gdzie uczy dzieci, młodzież i dorosłych.

4) Katarzyna Szostak
absolwentka Administracji oraz Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Specjalista ds. realizacji procedur, aktywistka społeczna, wolontariuszka Stowarzyszenia „Biegacz Świętokrzyski”, miłośniczka biegania.

5) Weronika Czech
Młoda i zdeterminowana w swoich działaniach, zajmuje się nowymi technologiami w mediach. Organizatorka eventów kulturalne. Rozwija swoje pasje i zdobywa doświadczenie dzięki wielu inicjatywom społecznym. Wspiera i propaguje profilaktykę badań wśród nastolatek z różnymi zaburzeniami hormonalnymi.

6) Marcin Walas
Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej (ekonomista). Kilkanaście lat zarządza i kieruje dużymi sklepami (JYSK, Tesco, Mix Electronics). Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dwunastki (SP 12). Współpracuje przy redagowaniu portalu „Scyzoryk się otwiera”. Autor opracowań o ładzie gospodarczym. Szaleńczo zakochany w żonie i dwóch córeczkach.

 Okręg 2 – Ślichowice

1) Jarosław Marian Bukowski – lat 51
Znany jako Jarek „Foka” Bukowski. Z wykształcenia nauczyciel, z powołania społecznik; specjalista ds. artystycznych w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach
Specjalista ds. marketingu; konferansjer, organizator wielu akcji charytatywnych i imprez kulturalnych; instruktor harcerski; bezpartyjny.

2) Anna Żmudzińska – 39 lat
Ekspert w dziedzinie organizacji wydarzeń i wystąpień publicznych, animator życia kulturalnego, manager. Były radca i Szef Biura Wojewody Świętokrzyskiego. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Samsonowie. Prywatnie mama 14 letniego Filipa

3) Sylwia Jurasik
Rodowita Kielczanka, przez całe życie była i jest związana z naszym miastem. Prowadzi własną działalność gospodarczą BodyIcoone. Od wielu lat angażuje się wydarzenia kulturalne i sportowe w Kielcach. Chce wykorzystać swoje doświadczenia dla dobra mieszkańców.

4) Augustyna Nowacka
Mgr sztuki, kierownik Platformy Informacji Kulturalnej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, specjalista ds. funduszy, wdrażania projektów i programów z zakresu kultury oraz podnoszenia kompetencji kadr kultury. Od 25 lat prowadzi z Tomaszem Rowińskim Studio Tańca i Stylu Rewanż.

5) Piotr Szczepański
Z wykształcenia politolog i ekonomista. Bezpartyjny. Zajmuje się popularyzacją kształcenia zawodowego wśród młodzieży i dorosłych. Kandyduje do Rady Miasta, bowiem nie zgadza się z aktualnie prowadzoną polityką w Kielcach prowadzącą do emigracji mieszkańców.

6) Ksenia Buglewicz
Doktor nauk społecznych, specjalizuje się w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Zaangażowana w sprawy społeczne – wsparcie dla młodzieży, profilaktykę uzależnień, pomoc osobom starszym i wykluczonym oraz ratowanie zwierząt bezdomnych i chorych.

7) Dariusz Gacek – 50 lat
Współtwórca i prezes portalu Scyzoryk się Otwiera. Były dziennikarz i fotoreporter. Od urodzenia mieszka w Kielcach, od 21 lat na osiedlu Ślichowice. Organizator wielu akcji społecznych i dotyczących jawności życia publicznego.
Kandyduje, by wprowadzić nową jakość do Rady Miasta. Bezpartyjny.

Okręg 3 – Świętokrzyskie

1) Kamil Suchański
Prawnik, MBA, przedsiębiorca i społecznik, lider stowarzyszenia Bezpartyjny i Niezależny, były społeczny członek rady nadzorczej Korony Kielce, zdobywca Mount Everest 8848m. Zaangażowany w działania na rzecz zwalczania smogu w Kielcach.

2) Anna Kibortt
Mgr inż. informatyki, podyplomowe studia z rachunkowości zarządczej, przedsiębiorca, , właścicielka Centrum „Kobieta i Rozwód”, współzałożycielka i członkini zarządu klubu biznesowego dla kobiet „We Can”, prezes klubu sportowego SPS Construction Kielce, Kobieta Przedsiębiorcza Kielc 2016, matka 10-latka, rodowita kielczanka, bezpartyjna.

3) Karol Rębosz
Absolwent politologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Lokalny przedsiębiorca, społecznik. W 2011 roku otrzymał Wyróżnienie od Samorządu Województwa Świętokrzyskiego – „Talenty Świętokrzyskie” w ramach „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów”.

4) Krzysztof Łyżwa
Ratownik Medyczny w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.Pielęgniarz w Szkole Podstawowej Nr 27 w Kielcach, bezpartyjny.

5) Agnieszka Ciesielska
Absolwentka AGH, przedsiębiorca działający w branży medycznej, empatyczna, wyczulona i nie przechodząca obojętnie obok krzywdy ludzkiej, zaangażowana i w wiele inicjatyw społecznych i charytatywnych. Prywatnie szczęśliwa żona i mama 2 córek: studentki stomatologii i uczennicy podstawówki.

6) Kacper Stachurski
Shift Manager w CCIG Group.
Absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku zarządzanie. Opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP.

7) Ewa Stachura
Kielczanka z urodzenia, germanistka i pedagog.
Społecznie realizuje wiele przedsięwzięć dla młodzieży i osób niepełnosprawnych. Reprezentantka naszego miasto jako siatkarka klubu sportowego Lechia Kielce, potem AZS.

Okręg 4 – KSM i Barwinek

1) Tomasz Porębski
Założyciel i wieloletni redaktor naczelny portalu CKsport.pl, aktywista miejski, społecznik. Pomysłodawca oraz inicjator trzech zwycięskich inwestycji Budżetu Obywatelskiego na Barwinku.

2) Katarzyna Kwietniak
Adwokat, absolwent Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, prowadzi własną kancelarie adwokacką, bierze czynny udział w akcjach udzielania bezpłatnych porad prawnych.

3) Dariusz Łuczak
Doktorant UJK. Pedagog resocjalizacji. Od 18 lat pracujący z młodzieżą, doskonale znający jej problemy. Organizator festynów i warsztatów profilaktycznych dla nauczycieli i wychowawców. Wolontariusz i inicjator wielu akcji społecznych.
Prywatnie żonaty, ojciec 4 dzieci.

4) Bogusław Rokosz
Przedsiębiorca działający w Kielcach.
Były nauczyciel, zaangażowany w życie młodzieży.
Działacz społeczny – przy spółdzielni Pionier, organizator wielu inicjatyw społecznych.

5) Dorota Jończyk
ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Pracownik w Regionalnej Izby Obrachunkowej w Kielcach, bezpartyjna.

6) Karina Perz
Wieloletni dyrektor Binkowski Resort. Personalny trener sportowy.
Od lat zaangażowana w krzewienie kultury fizycznej w Kielcach i całym kraju.
Inicjator wielu wydarzeń sportowo-kulturalnych.

7) Olesiński Tomasz
Wieloletni pedagog z zawodu, z wyboru i z zamiłowania.
Nauczyciel SP 32 Kielce. Wychowawca wielu pokoleń młodzieży.

 Okręg 5 – Podkarczówka

1) Joanna Winiarska
Radna Miasta Kielce. Wiceprzewodnicząca Komisji Sportu Związku Miast Polskich. Mocno angażuje się w działalność społeczną. Znana jest w Kielcach jako osoba, która z determinacją i konsekwencją dąży do celu. Jej misją jest praca na rzecz społeczeństwa.

2) Kamila Drezno
Prowadzi Akademię Tańca, w której jest instruktorką tańca, prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.
Jest Prezesem Fundacji Mogę Pomogę oraz Świętokrzyskiego Centrum Sportu.

3) Zbigniew Małkowski
Bramkarz – legenda Korony Kielce, który rozegrał w barwach kieleckiego zespołu 149 meczów, a przed rokiem zakończył karierę i rozpoczął pracę w sztabie trenerskim Widzewa Łódź.
Jedna z najbardziej zasłużonych postaci w ekstraklasowej historii Korony Kielce.

4) Alicja Kucharska
Nauczyciel z zawodu i zamiłowania. Inicjator i koordynator wielu akcji społecznych. 16 lat pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Dyminach. Znakomity i ceniony wychowawca wielu pokoleń młodych, do dziś traktujących ją jak drugą mamę.

5) Waldemar Matwiejew
Kielczanin od urodzenia. Absolwent Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz University of Illinois at Urbana Champaign i Politechniki Lubelskiej.
Związany z branżą turystyczno – hotelarską od 20 lat.

6) Katarzyna Koscielecka
Przedsiębiorca, mężatka ,szczęśliwa mama 8 letniej Hani
Prowadzi firmę doradztwa personalnego, doradza zarówno polskim jak i zagranicznym firmom w zakresie pozyskania jak i rozwoju zasobów ludzkich oraz sprzedaży i rozwoju usług profesjonalnych, także wyborze nowych lokalizacji prowadzenia działalności.

7) Maciej Burstein 

35 lat. Przedsiębiorca i pracodawca dla blisko 300 osób; członek zarządu Formaster S.A. oraz członek rady nadzorczej Dafi S.A. ; prawnik – ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim; ma dwie córeczki; społecznik i filantrop; bezpartyjny.