Okręg 1 – Łopuszno, Strawczyn, Mniów

1)Zbigniew Palacz

Zbigniew Palacz lat 49, żonaty, wykształcenie wyższe ekonomiczne, od 10 lat Pośrednik pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach, społecznik.

2) Kamil Wudarczyk

Magister Uniwersytetu Warszawskiego, Przedsiębiorca – Właściciel firmy Solares Energia Odnawialna oraz Kawiarni Lavenda Cafe Społecznik – Prezes „Fundacji Aktywna Rodzina” – współorganizator akcji charytatywnych oraz partner projektów unijnych wspierającej rozwój i integrację społeczności lokalnych, rodzin w trudnej sytuacji życiowej, osób niepełnosprawnych i seniorów.

3) Marcin Bernat

Instruktor paralotniowy, prezes Stowarzyszenia ExtremeParamotor Team. Od 2013 roku członek Motoparalotniowej Kadry Narodowej. Wielokrotny Mistrz Polski, drużynowy Mistrz Świata i Europy.

4) Ewelina Paulina Wasik

5) Iwona Kozak

6) Beata Kukulska

Pochodzi z gminy Mniów. Z wykształcenia ekonomista, z pasji fryzjer. Sukcesem jest dla niej jest szczęśliwa rodzina i praca dzięki której może robić to co lubi.

 

Okręg 2 – Piekoszów, Chęciny, Sitkówka-Nowiny

1) Andrzej Borowski

Mieszkaniec Brynicy, gmina Piekoszów. Bezpartyjny. Prowadzi własną działalność gospodarczą w branży usługowej. Od 2013 r. pełni funkcję Radnego Gminy Piekoszów. Społecznik. Prezes Stowarzyszenia ,,PRO CIVITAS’’ w Piekoszowie. Społeczny Opiekun Zabytków. Członek Powiatowej Rady Rynku Pracy. Laureat nagrody przyznawanej przez Lokalną Grupę Działania „Dorzecze Bobrzy” w kategorii osoba wyróżniająca się w działalność na rzecz LGD. Instruktor Nordic Walking.

2) Paweł Brola

Samorządowiec – Sekretarz Gminy i Miasta Chęciny. Od 12 lat aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczy i współdecyduje w procesie przeobrażania i budowania wizerunku Miasta i Gminy Chęciny -miejsca, gdzie mieszkańcom żyje się coraz lepiej, do którego chętnie przyjeżdżają i wracają turyści.  Chęciny to obecnie przykład dobrze funkcjonującego samorządu na arenie województwa i kraju. Wiele rzeczy udało mu się dokonać i zmienić, dlatego warto wykorzystać to doświadczenie samorządowe i umiejętności na rzecz zrównoważonego rozwoju całego Powiatu Kieleckiego.

3) Kornelia Bem- Kozieł

Absolwent AE w Krakowie (obecnie UE) gdzie również ukończyła studia doktoranckie. Wieloletni wykładowca i szkoleniowiec. Obecnie dyrektor ZSP w Nowinach oraz przewodniczący Stowarzyszenia Miedzy Rajem a
Piekłem. Społecznik, podróżnik, z zamiłowania fotograf. Prywatnie mama dwójki dzieci.

4) Marcin Drej

Przedsiębiorca. Prowadzi jadłodajnię w Kielcach. Organizator wielu wydarzeń kulturalnych. Wielokrotnie wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bierze czynny udział w akcjach charytatywnych w województwie świętokrzyskim.

5) Anna Dziopa

Ma 35 lat, mieszkanka Zawady w gminie Sitkówka-Nowiny z wykształcenia ekonomistka. Prywatnie mama 3 letnich bliźniaków Oliwiera i Wiktora. Z determinacją dąży do celu, chętnie angażuje się w inicjatywy społeczne, bezpartyjna.

6) Monika Kozieł

Mieszkanka miejscowości Wesoła w gminie Piekoszów, bezpartyjna, społecznik.

7) Sylwia Pinda

Absolwentka ekonomii, mieszka w Piekoszowie. Lokalny przedsiębiorca, społecznik. Inicjatorka wielu akcji charytatywnych, społecznych i sportowych organizowanych na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

 

Okręg 3 – Zagnańsk, Masłów, Miedziana Góra

1) Robert Kaszuba

Członek Zarządu Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kielcach. Inżynier, społecznik i samorządowiec działający w wielu organizacjach pozarządowych na rzecz rozwoju, pomocy osobom niepełnosprawnym, integracji, krzewienia kultury i sportu. Członek zakonu Rycerzy Kolumba. Koordynator Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego i ekspert w dziedzinie pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Pomysłodawca i realizator od 2006 stypendiów pomostowych dla młodzieży z terenu powiatu kieleckiego.
Za swoją działalność uhonorowany wyróżnieniem gminy Zagnańsk, tytułem Przyjaciel „Biegacza Świętokrzyskiego” i Biblioteki w Samsonowie. Jego pasja to: triathlon, kolarstwo, pływanie  ,bieganie, squash, badminton, żeglarstwo.

2) Marek Harabin

Przedsiębiorca, społecznik, mieszkaniec Miedzianej Góry.

3) Grzegorz Król

Ma 33 lata jestem mieszkańcem gminy Zagnańsk. Ma żonę oraz 5 letnią córkę. Jest absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Posiada stopień naukowy doktora nauk biologicznych. Jest Pracownikiem na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na wydziale Lekarskim i Nauk o zdrowiu.

4) Magdalena Surgiel – Borowiec

5) Elżbieta Ślewa

Nauczycielka, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, w latach 1997-2012 dyrektor Szkoły Podstawowej w Belnie w gminie Zagnańsk. Od 6 lat Prezes Stowarzyszenia „Braterskie Serca” prowadzącego Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych.

6) Izabela Magdalena- Czapla

Absolwentka Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyła filologię rosyjska. Obecnie jest szczęśliwą mamą na urlopie macierzyńskim.

7) Michał Zawada

Ur. 1973 r. zawód – specjalista ds. marketingu sportowego/ dziennikarz. Absolwent dziennikarstwa i archeologii na Uniwersytecie Warszawskim. Bezpartyjny. Wychowany w gminie Masłów, w Domaszowicach. Współpracował z czołowymi polskimi sportowcami: Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski, Robert Kubica i inni. Społecznik, zaangażowany w projekty promocji sportu, turystyki i Regionu Świętokrzyskiego, związany z narciarstwem, piłką ręczną i turystyką. Pracuje z dziećmi z autyzmem, niepełnosprawnością. Stawia na rozwój przez ruch i sport.

Okręg 4 – Bodzentyn, Górno

1) Andrzej Jarosiński

Ma 45 lat, żonę Beatę i trójkę dzieci. Od grudnia 2014 roku jest zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn. Jeśli zostanie radnym to zrobi wszystko aby poprawić współpracę między gminą Bodzentyn i Powiatem Kieleckim.

2) Jarosław Królicki

Zamieszkały w Bęczkowie, lat 54,żonaty dwoje dzieci, wykształcenie wyższe rolnicze Akademia Rolnicza w Krakowie, zawód Inżynier rolnik. Osiągnięcia wyborcze; Radny Rady Gminy w Górnie latach 1990-2002,Wójt Gminy Górno w latach 2000-2010 r.

3) Wojciech Kózka

Bezpartyjny przewodniczący rady miejskiej w Bodzentynie, działa w stowarzyszeniach promujących region świętokrzyski i prowadzi działalność charytatywną.

4) Teresa Szlufik

Mieszka w Krajno – Pierwsze w Gminie Górno. Przez 25 lat była właścicielem hurtowni i realizowała się w branży handlowej. Obecnie prowadzi gospodarstwo agroturystyczne, znajdujące się w sercu Gór Świętokrzyskich. Jest aktywnym społecznikiem.  Będąc w Zarządzie Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Górno działa na rzecz dobra mieszkańców gminy.

5) Katarzyna Szczurek

Z wykształcenia inż. ochrony środowiska. Matka trójki dzieci. Pracuje w PUP w Kielce. Bezpartyjna wolontariuszka i działaczka społeczna. Z racji wykonywanego zawodu priorytetem jest pomoc potrzebującym oraz zachęcanie dużych firm do inwestycji w okręgu Górno –Bodzentyn.

6) Diana Piotrowska

33 lata, mężatka, trzech synów w wieku 11 lat i bliźniaki 2,5 lat. Wykształcenie wyższe: Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im. E. Lipińskiego w Kielcach spec. finanse i bankowość oraz Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy im J. Kochanowskiego w Kielcach spec. gospodarowaniem funduszami unijnymi.

Okręg 5 – Łagów, Bieliny, Nowa Słupia

1) Jan Wiącek

lat 68, z wykształcenia inżynier rolnictwa. Bezpartyjny. Długoletni pracownik administracji samorządowej i organizacji społecznych. W administracji przepracował 47 lat. Były  pierwszy Wójt Gminy Nowa Słupia przez 2 kadencje, B. Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Annopol woj. Lubelskie przez  1 kadencję, B. Dyrektor Banku Spółdzielczego w Nowej Słupi przez 6 lat, W latach osiemdziesiątych doprowadził do powstania samodzielnego Banku Spółdzielczego w Nowej Słupi.

2) Władysław Iwan

Mechanik – kierowca, bezpartyjny, działacz społeczny i sportowy. Jego największym   sukcesem jest współzałożenie klubu sportowego.

3) Wiesława Wasik

4) Weronika Grabda

5) Anna Wojda

Wykształcenie wyższe, ratownik medyczny, działacz społeczny, mieszka w Baszowicach gm. Nowa Słupia.

Okręg 6 – Morawica, Daleszyce

1) Iwona Wenta

absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Instruktorka fitness, trenerka jogi i odnowy biologicznej, oddana sprawie społeczniczka. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie upowszechniania aktywności ruchowej i rehabilitacji. Inicjatorka i współzałożyciel kieleckiej grupy biegowej Biegam Bo „Muszę” oraz prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Południowego w Dyminach „Na Południu”.  Kocha ludzi, naturę i zwierzęta.

2) Anna Kosmala

Absolwentka ekonomii o specjalizacja Doradztwo Personalne. Kierownik Wydziału Administracji i Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy w Daleszycach. Prezes Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Gminy Daleszyce. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Liderów – kierunek szkolenia – Przywództwo Kobiet w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym.

3) Małgorzata Wojciechowska

lat 37, zamężna, bezpartyjna, mieszkanka Daleszyc. Ukończyła 3 kierunki studiów związanych z oświatą. Przez 10 lat pracowała jako nauczyciela, a od 2 lat pełni funkcję dyrektora Miejsko – Gminnego Żłobka w Daleszycach. Lubi pracę z małymi dziećmi, traktuję ją jako swoją pasję, Jest osobą otwartą, łatwo nawiązującą kontakty interpersonalne, chętną podejmuje nowe wyzwania oraz aktywnie angażuje się w życie lokalnej społeczności.

4) Andrzej Śnioch

5) Edward Detka

Wykształcenie wyższe, 51 lat,  żonaty, 2 dorosłe córki. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Największy sukces to rodzina i brązowy medal mistrzostw Polski oldbojów w piłce nożnej.

Okręg 7 – Chmielnik, Raków, Pierzchnica

1) Edward Rzadkowski

Mieszkaniec Piotrkowic, gm. Chmielnik, działacz pierwszej Solidarności, wieloletni Prezes OSP w Piotrkowicach. Działacz społeczny i Prezes w Stowarzyszeniu Dziedzictwo Piotrkowic. Kocha teatr, ludzi i swoją ziemię Chmielnicką.

2) Bożena Stępień

Ma 60 lat, mieszkam w Chmielniku. Ukończyła studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej w Lublinie, o specjalność – ekonomika rolnictwa oraz studia podyplomowe w zakresie zamówień publicznych. Po
studiach pracowałam w Cukrowni Lublin, następnie w służbach zatrudnienia jako Kierownik Biura Pracy w Chmielniku, później w Urzędzie Miasta i Gminy w Chmielniku w tym 11 lat na stanowisku Zastępcy Burmistrza, ostatnie 3 lata w Urzędzie Gminy w Szydłowie jako Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej, obecnie sierpnia 2018 na emeryturze. Realizowałam i rozliczałam wiele projektów inwestycyjnych z udziałem środków z Unii Europejskie. W okresie przedakcesyjnym oraz w perspektywie finansowej 2004-2006,2007-2013, 2014-2020.Zainteresowania sport, turystyka i przyroda.

3) Arkadiusz Piotrowicz

Mieszkaniec Rakowa, z zawodu kierowca – mechanik, bezpartyjny, społecznik.

4) Dariusz Hen

5) Alicja Wierzbicka