OKRĘG 1   Sandomierz, Opatów, Ostrowiec, Staszów

  1. Katarzyna Bińczak

Mieszkanka Opatowa. Pracuje  w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyski jako specjalistka pielęgniarstwa anestezjologicznego oraz w ŚCRMiTS oddział Opatów. Instruktor ZHP drużynowa. Społecznik. Przedsiębiorca.

 

2. Dariusz Socha

Kierownik Referatu Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Sandomierzu. Absolwent socjologii i administracji UMCS, studiów podyplomowych z dziedziny turystyki (SGH) oraz marketingu internetowego (AGH). Od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się promocją turystyczną i marketingiem miast. Zdobytą wiedzą i doświadczenie pragnie wykorzystać dla rozwoju województwa świętokrzyskiego.

 

3. Łukasz Milner

Lat 42. Członek Zarządu Spółki Giełdowej. Absolwent Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach.

 

4. Krzysztof Tłuścik

Wykształcenie wyższe Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną działalność gospodarczą w dziedzinie geodezji. Od 36 lat jest mieszkańcem Kielc, z regionem świętokrzyskim związany od urodzenia. Nie należy do żadnej partii politycznej.

 

5. Paulina Piwowarczyk

 

6. Lidia Sulicka – Tworek

Ma 40 lat, absolwentka UMCS na kierunku administracja. Pracuje jako kierownik w jednostce samorządu terytorialnego gdzie zajmuje się pozyskiwaniem środków zewnętrznych. Ma 15 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami. Prywatnie jestem mężatką  i Mamą Emilki. Miłośniczka czytania książek i dobrej muzyki.

 

OKRĘG 2   Starachowice, Skarżysko, końskie

  1. Elżbieta Kosztowniak

Mieszkam w Skarżysku-Kamienna, gdzie od ponad 30 lat prowadzi z dużym powodzeniem Biuro Podróży ( dawny ORBIS). Darzy dużym sentymentem Końskie – miasto urodzin, a powiat konecki, to najmilsze wspomnienia jej młodości. Szanuje Starachowice – bliźniacze miasto nad Kamienną. Spełniła swoje zawodowe marzenia – zaufało jej w turystyce tysiące zadowolonych Klientów. Jest otwarta i gotowa na realną pomoc dla regionu .Chce zaangażować się  w rozwój miast i powiatów.

 

2. Karol Kępa

Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej na kierunku elektrotechnika. Pełni funkcję Dyrektora i Członka Zarządu spółki giełdowej. Prywatnie społecznik i wychowawca młodzieży – harcerz i instruktor ZHP w stopniu podharcmistrza.

 

3. Rafał Brzoza

Nauczyciel akademicki. Absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego UJK w Kielcach.

 

4. Anna Kowalczyk- Szproch

Ukończyła studnia na Uniwersytecie  Rolniczym w  Krakowie  o specjalności  „Technologia Fermentacji  i Mikrobiologii Technicznej” uzyskując tytuł magistra inżyniera Technologii Żywności. W związku z tym, że od kilkunastu lat pracuje w branży spożywczej zna doskonale przepisy prawa żywnościowego.  Dba o to aby żywność, która trafia na Nasz rynek była  bezpieczna  i nie zagrażała zdrowiu oraz życiu konsumenta.
Każdą wolną chwilę poświęca pasji jaką jest gotowanie. Oprócz tego bardzo lubi czytać książki o tematyce kryminalistycznej i czynnie uczestniczy w wydarzeniach sportowych. Jest osobą odpowiedzialną, samodzielną i lubiącą wyzwania.

 

5. Dariusz Adamski

Urodzony w Końskich, mieszkający w Skarżysku-Kamiennej, pracujący w Starachowicach. Wykształcenie wyższe magisterskie -Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w RadomiuEkonomia- Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach – politologia.
W związku małżeńskim od  7 lat, 1 dziecko .Menadżer w jednej z Placówek Bankowych. Związany z bankowością od 9 lat. Zainteresowania to: kulturystyka, muzyka, podróże. Najbardziej cenni chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi.

 

OKRĘG 3     Kielce, Powiat Kielecki

  1. Danuta Papaj

Doradca podatkowy, dyrektor biura europosła Bogdana Wenty, wiceprezes Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie. Od zawsze związana z przedsiębiorcami. Mocno zaangażowana społecznie w działania na rzecz osób niepełnosprawnych, wydarzeń patriotycznych, rozwoju i pomocy dzieciom i młodzieży.

 

2. Grzegorz Świercz

Dr n. med. Grzegorz Świercz. Specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Zastępca kierownika Kliniki Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie i Studium Zarządzania OOZ szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Radny sejmiku województwa świętokrzyskiego, w 2014 wicemarszałek województwa. Były pełnomocnik wojewody do spraw ochrony zdrowia. Członek komisji lekarskiej Rzecznika Praw Pacjenta. Prezes Świętokrzyskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Członek Rady Muzeum Wsi  Kieleckiej. Mistrz Polski, wielokrotny medalista w strzelectwie sportowym. Podróżnik, wędkarz. Mąż Anny, ojciec Mai.

 

3. Zofia Vahlberg

 

4. Hubert Żerniak

Urodzony 27 kwietnia 1979 roku. Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej, studiowałe na wydziale Marketing i Zarządzania o kierunku Marketing Międzynarodowy i Organizacja Firmy. Ukończył również studia podyplomowe w SGGW w Warszawie. Od 2003 roku był związany zawodowo z działalnością na rzecz rolników woj. Świętokrzyskiego, pracował w Ośrodku Doradztwa Rolniczego oraz ARiMR w Kielcach. Od 2011 do 2017 roku pełni obowiązki Zastępcy Dyrektora ŚODR w Modliszewicach.

 

5. Wioleta Jończyk

Pasjonatka sportu – jest wszędzie tam gdzie trwa życie sportowe, bez względu na dyscyplinę. Angażuje wszystkich do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

 

6. Jakub Kotula

Praca – specjalista ds. bhp w firmie telekomunikacyjnej. Hobby –  sport – triathlon, fotografia analogowa. Autorskie wystawy m.in. w WDK w Kielcach. Członek – Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Biegaczy Siebiega, Stowarzyszenia Triathlon Polska.Bliska jest mu problematyka osób niepełnosprawnych.

 

7. Izabela Buszewicz

prawnik, mediator, trener, Prezes Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach. Prezes zarządu Izabela Buszewicz Solutions sp. zo.o. Specjalista z zakresu komunikacji werbalnej, rozwiązywania konfliktów, mediacji i negocjacji. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Prawa i Administracji oraz studiów podyplomowych Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie ,,Mediator w standardzie Magnus” (Master of Business Mediation) oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.  Jest także  Certyfikowanym Trenerem Fundacji 11 Muz oraz Certyfikowanym Trenerem i  Facylitatorem ITFF oraz jej członkiem. Autorka monografii naukowej ,,Metodyka pracy mediatora w sprawach rodzinnych” w ,,Metody  i Formy Pracy z  dziećmi i młodzieżą” oraz współautorka monografii naukowej: „Mediacja jako pozasądowa forma rozwiązywania sytuacji konfliktowych” w ,,Transformacja Pedagogiczna  na przestrzeni  wyzwań współczesności” Stalowa Wola  2017. Od 9 lat  wpisana na Listę Mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Kielcach. Od tego czasu aktywnie prowadzi mediacje z zakresu spraw rodzinnych, cywilnych, gospodarczych i pracowniczych. Doświadczenia osobiste i zawodowe sprawiły, że pomaga w budowaniu, wzmacnianiu i utrzymaniu relacji biznesowych, partnerskich i pracowniczych oraz w komunikacji i  rozwiązywaniu konfliktów. Współorganizator i pomysłodawca wydarzeń: Kieleckich Dni Mediacji w Kielcach, Cyklu debat Oksfordzkich w Kielcach. Otrzymała tytuł Człowieka Roku w kategorii ,,Edukacja” za 2016 r. Szkoli bo jej pasją jest praca z ludźmi. Wspiera bo rozumie, że każdy potrzebuje wsparcia w poszukiwaniu inspiracji do działania i znalezieniu rozwiązań. Uważa ze wszelkie trudności są do pokonania Motywuje bo problemy nie istnieją są tylko sprawy do rozwiązania.

 

8. Paweł Strząbała

Lat 48.  Jest żonaty, ma dwóch synów. Od 1993 roku pracuje w służbie zdrowia, obecnie jako kierownik Samorządowego Ośrodka Zdrowia w Ćmińsku. Prywatnie kocha rodzinę, góry, jazdę na rowerze i dobre jedzenie.

 

9) Paweł Soboń 

Od urodzenia mieszkam  w gminie  Sitkówka –Nowiny. Z wykształcenia jest magistrem ekonomii. Od 10 lat pracuje w Urzędzie Gminy Sitkówka-Nowiny. W pracy na co dzień  spotyka się z mieszkańcami jak i lokalnymi przedsiębiorcami. Dzięki temu znane mu są problemy lokalnej społeczności i przedsiębiorców. Poznał lokalne środowisko, jest świadomy potrzeb społeczeństwa Województwa Świętokrzyskiego. Interesuje się sportem, mimo niepełnosprawności ruchowej stara się być wciąż aktywną osobą i aktywnym obywatelem. Na co dzień kibicuje lokalnym klubom sportowym:  Vive Kielce,  Korona Kielce  oraz  GKS  Nowiny.

 

10.  Piotr Rogula 

Lat 32  – radca prawny prowadzący kancelarię Skylex,  specjalizujący się w negocjacjach oraz obsłudze  małych i średnich przedsiębiorstw. Bierze czynny udział w kilku nowatorskich projektach biznesowych. Szanse Województwa Świętokrzyskiego widzi w rozwoju turystyki rowerowej i uzdrowiskowej, wykorzystaniu potencjału mieszkańców dla powstania centrów rozliczeniowych oraz wspieraniu obecnych liderów gospodarczych regionu z tradycyjnych branż gospodarczych. Obecnie jest radnym gminy Miedziana Góra. Bezwzględnie bezpartyjny.

 

11. Grzegorz Maciągowski

Lat 56. Absolwent bibliotekoznawstwa na kieleckiej WSP (obecnie UJK) i strategicznego zarządzania marketingowego w warszawskiej SGH. Były nauczyciel akademicki, obecnie manager – od wielu lat związany z firmami z grupy Kolportera.

 

OKRĘG 4  Włoszczowa, Jędrzejów, Pińczów, Busko – Zdrój, Kazimierza Wielka

  1. Jerzy Edward Trzepatowski

Ma 63 lata. Mieszka w Wiślicy. Zamieszkały od ponad  40 lat w Wiślicy. Wykształcenie wyższe. Obecnie po  40 latach  pracy nauczyciel- emeryt, ostatnio Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Bolesława Chrobrego w Chrobrzu. Żona –Małgorzata Kocielińska-Trzepatowska  lekarz medycyny- Lekarz Rodzinny Dzieci:  córka Agnieszka – farmaceuta,  mieszkająca w Lublinie, Syn Mateusz – lekarz stomatolog mieszkający w Wiślicy. Ma troje wnuków Paweł 11 lat, Aleksander 5 lat, Adam 4 lata. Zainteresowania zawodowe: edukacja- kształcenie  młodzieży i dorosłych, rolnictwo optymalizacja produkcji rolniczej,Prywatnie: turystyka górska.

 

2. Przemysław Chechelski

Prywatny przedsiębiorca. Przez 20 lat dziennikarz regionalny.

 

3. Joanna Janiga- Fostriak

Prywatny przedsiębiorca w branży gastronomicznej i budowlanej.

 

4. Piotr Cempura

Lat 29. Wykształcenie wyższe licencjat z pielęgniarstwa oraz studium podyplomowe z ratownictwa medycznego. Od 9 lat pracuje jako ratownik medyczny w Pogotowiu Ratunkowym oraz w Szpitalu w Pińczowie jako pielęgniarz. Poza pracą spełnia się jako mąż i ojciec. Pasja to pomaganie innym.

 

5. Ewelina Pawłowska

Absolwentka studiów ekonomicznych. Ambasador Międzynarodowej Komisji Praw Człowieka IHRC.

 

6. Łukasz Biały

Animator sportu na Ponidziu, nauczyciel wychowania fizycznego oraz trener młodych adeptów w szkółce piłkarskiej UKS Football Academy w Pińczowie. Uwielbia podróże, kocha sport, pracę z dziećmi i młodzieżą.

 

7. Paulina Kobos

Absolwentka studiów ekonomicznych. Prywatnie szczęśliwa mama 3–letniego synka.

 

8. Andrzej Kostecki

Lat 44. Żona Gabriela i 9 letni syn Mikołaj. Radca prawny, urodzony w Pińczowie. Kilkunastoletnie doświadczenie w administracji rządowej. Społecznik – od kilku lat bierze udział w WOŚP i innych inicjatywach, które mają na celu pomoc potrzebującym, tym samym kontynuując działalność na rzecz lokalnej społeczności swojego dziadka Józefa Kosteckiego i ojca Marka Kosteckiego, zasłużonych dla Ponidzia.