Sport daje siłę – historia Andrzeja Janowskiego

Sport odebrał mu sprawność fizyczną, ale… nie poddał się i teraz inspiruje innych!

Andrzej Janowski – członek kadry narodowej w bocci, instruktor i propagator tego sportu. Pomysłodawca i Organizator Międzynarodowego Świętokrzyskiego Maratonu Bocci.
W dniach 14-17 czerwca weźmie udział w międzynarodowym projekcie EUROPARAGEDON, by dzielić się swoim doświadczeniem i rozwijać kolejne inicjatywy międzynarodowe.

Sport to całe jego życie. Od wczesnego dzieciństwa stale związany ze sportem. Uprawiał wyczynowo pływanie i badmintona). Od 9 lat po wypadku na nartach porusza się na wózku. W październiku 2014 roku rozpoczął przygodę z boccią. Pierwszy sukces już po 2 miesiącach treningów -wicemistrzostwo Polski. W 2015 zwycięzca wszystkich turniejów eliminacyjnych i pierwszy tytuł Mistrza Polski. Następne lata to awans do kadry narodowej, kolejne zwycięstwa w turniejach krajowych, 2 x pierwsze i raz drugie miejsce na Mistrzostwach Polski. Udane starty w międzynarodowych zawodach rankingowych przyniosły awans do pierwszej pięćdziesiątki na Świecie. 10 miejsce Word Boccia Open w Sewilli.
Od 3 lat doskonali swoje umiejętności instruktorskie najpierw pod okiem instruktorów krajowych a później wybitnych trenerów z Hiszpanii i Korei. Obecnie posiada najwyższe uprawnienia instruktorskie w Polsce. Szkoli zawodników zarówno w Kielcach jak w całej Polsce. Jest też pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Świętokrzyskiego Maratonu Bocci, na który w tym roku przyjechało ok.200 osób z 5 krajów. Za swoje osiągnięcia wielokrotnie nagradzany zarówno przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego jak i Prezydenta Kielc.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *