Trening w TRANI!

Trening w TRANI!

 

W dniach 14-17 czerwca niepełnosprawni sportowcy i ich trenerzy z naszego województwa wezmą udział w spotkaniu w ramach międzynarodowego projektu EUROPARAGEDON realizowanego przez Stowarzyszenie „Projekt Świętokrzyskie” w ramach programu ERASMUS+ SPORT.

Województwo Świętokrzyskie reprezentować będzie silna grupa reprezentująca boccię, czyli dyscyplinę paraolimpijską adaptowaną i skierowaną do osób niepełnosprawnych z zaburzeniami centralnego układu nerwowego. Będą to trener i zawodnik Andrzej Janowski, a także Mateusz Waksmundzki, który trenuje boccię od roku, a już dwukrotnie wygrał Turniej Eliminacji Mistrzostw Polski.

Dzięki projektowi międzynarodowemu EUROPARAGEDON, mistrzowie i propagatorzy tej dyscypliny będą mieli szansę promować działania realizowane w naszym województwie i szukać kolejnych inspiracji na rozwijanie Świętokrzyskiego Maratonu Bocci, który w kwietniu tego roku został zorganizowany już po raz trzeci. Więcej informacji: http://boccia-szkolenia-janowski.pl/.

W konsekwencji dofinansowania uzyskanego przez Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie  zawodnicy z naszego województwa mogą wziąć udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych w ramach międzynarodowego projektu EUROPARAGEDON w ramach Programu ERASMUS+SPORT. Program ten wspiera właśnie takich ludzi. Dzięki dofinansowaniu niepełnosprawni sportowcy poznają innych zawodników z całej Europy i zdobędą motywację do dalszej wytężonej pracy i występów w zawodach międzynarodowych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *